Comunicare pentru dezvoltarea relațiilor

28.11.2022 29.11.2022

În acest curs participanții vor asocia procesul de comunicare cu crearea, menținerea și dezvoltarea relațiilor și vor conștientiza nivelul de comunicare cel mai des folosit la clasă și cu ceilalți colegi.

Trainer: Mara Manea

Mara este trainer și coach cu 20 ani de experiență în dezvoltarea personală, de echipă și organizație. A creat și derulat numeroase programe pentru companii multinaționale și românești, din care participanții și-au dezvoltat abilități utile și o atitudine nouă față de munca lor și chiar față de viața lor personală.

În munca ei, folosește cunoștințe și tehnici din Analiza Tranzacțională, NLP, neuroștiințe și abordarea sistemică.

Mara este formator acreditat, coach acreditat de International Coaching Federation, practician certificat LAB Profile și urmează în prezent o altă școală de coaching – Erickson International.

A fost nominalizată drept “Cel mai popular trainer” de către comunitatea de training şi instruire pentru afaceri, Business-edu în februarie 2009.

Mara crede în responsabilitatea socială, este Coach voluntar in programele “Universitatii Alternative” și este membră activă a Rotary Club Levant.

• Abilități de ascultare și folosirea eficientă a întrebărilor

• Bariere în comunicare

• Practicarea și cultivarea empatiei

• Procesul educativ ca act de comunicare