Termeni și Condiții

Termeni și condiții de utilizare

Termenii și Condițiile generale de utilizare stabilesc termenii și condițiile generale de utilizare a platformei, „scoalaprofesorilor.ro” de către potențialii vizitatori sau beneficiari. „scoalaprofesorilor.ro” (în continuare denumit „Site”, „Platformă”) este o platformă dezvoltată de Fundația Didactica, care își propune să creeze o soluție de tehnologie digitală constând într-un sistem de management al parcursului de învățare pentru școli și cadre didactice. Fundația Didactica este o persoană juridică non-profit, având sediul social în Sibiu, Papiu Ilarian nr. 14, , judeţul Sibiu, CUI 12272289, cont bancar nr.RO30BTRLRONCRT0463701603, deschis la Banca Transilvania, reprezentată de Elena Lotrean, în calitate de director executiv.

Obiectivul platformei

Obiectivul Platformei este de eficientizare a formării continue a cadrelor didactice prin corelarea nevoilor de dezvoltare profesională a acestora cu oferta de pe piață.
  • Site-ul permite înregistrarea de conturi de tip școala și de tip profesor
  • În cadrul platformei, un utilizator de tip profesor poate să își creeze un profil, să își seteze obiective și să își stabilească un plan de învățare, iar un utilizator de tip școală, poate să își creeze profil, să își stabilească și să gestioneze bugetul de formare al cadrelor didactice și să descarce o serie de rapoarte.
  • Datele colectate prin intermediul formularelor prezente în platformă sunt
    • Pentru profesor:
      • Nume, prenume
      • Adresă
      • Data nașterii
      • Nivel studii
      • CNP
      • Bugetul stabilit pentru formare
    • Pentru școală:
      • Nume
      • Adresă
      • Nume director
      • Nume persoană de contact
      • Email persoană de contact
      • Telefon persoană de contact
      • Rol persoană de contact
      • Inspectoratul de care aparține
      • Bugetul de formare
  • De asemenea, platforma este monitorizată prin Google Analytics prin care se colectează date anonimizate cu privire la traficul acesteia. Pentru mai multe detalii consultați politica de confidențialitate disponibilă AICI.

Scopul și durata prelucrării datelor

• Scopul colectării acestor date este crearea de conturi unice de utilizatori pentru accesarea platformei și utilizarea acesteia în condiții optime și sigure
  • Datele sunt stocate pe toata durata existenței contului unui profesor, respectiv unei școli, până la decizia utilizatorului de a-și dezactiva contul

Marca și dreptul de autor

Dreptul de autor pentru toate informațiile existente pe acest Site este deținut de Fundația Didactica. Nici un material de pe acest site nu poate fi reprodus parțial, integral sau modificat fără acordul expres exprimat de către Fundația Didactica, titularul acestui drept.

• Toate drepturile sunt rezervate.
  • Este strict interzisă folosirea acestui Site în scopul distrugerii sau alterării lui, a conținutului sau a securității acestuia ori pentru discreditarea sau hărțuirea platformei, a membrilor săi sau a Fundației Didactica.
  • Fundația Didactica va aplica toate măsurile de securitate tehnică și organizatorică pentru protejarea datelor asupra cărora deține controlul împotriva oricărei situații de manipulare accidentală sau intenționată, pierdere, distrugere sau împotriva accesului unei persoane neautorizate.

Modificări Termeni și Condiții generale de utilizare a website-ului

"Termenii și condițiile generale de utilizare" constituie, în întregime, un acord încheiat între dumneavoastră și Fundația Didactica în privința utilizării scoalaprofesorilor.ro. Fundația Didactica își rezervă dreptul de a revizui și aduce la zi "Termenii și Condițiile generale de utilizare" în orice moment, fără o anunțare sau o acceptare prealabilă a utilizatorilor. Dacă aveți întrebări cu privire la informațiile cuprinse în această pagina vă rugăm să ne scrieți la adresa  office@scoalaprofesorilor.ro

Despre Fundația Didactica

Fundația Didactica este o organizație neguvernamentală care are ca scop și misiune să dezvolte minți creative și curioase, pregătite pentru viață și să faciliteze accesul la educație transformațională pentru profesori.